Make your own free website on Tripod.com
מרכז המשקיעים

 

התשובות לכל השאלות בנושאי כספים

בורסה בארץ

 

בורסות בחו"ל

 

אתרים ישראלים מומלצים

 

אתרים זרים מומלצים

 

כיתת לימוד

 

דוא"ל

 

אתרים ישראלים מומלצים

 האינדקס שלהלן אינו מתיימר לכלול את כל האתרים הישראלים אלא רק את היותר טובים שבהם. הדרוג של האתרים מבוסס על כמות המידע השימושי למשקיע בנטרול המידע הפרסומי. נשמח לקבל הצעות נוספות.

 


פורטלים כלכליים...שונות...עתונים כלכליים...קרנות נאמנות...בנקים...בנקים למשכנתאות...ברוקרים פרטיים...משחקי השקעות


 

פורטלים כלכליים

aonline – כל מה שאתה צריכים בתחום הכלכלה ושוק ההון יש כאן. אתר נהדר חייב בהרשמה חינם. מומלץ מאוד. ציון 10.

ביזנס פורטל – גם כאן יש הרבה נושאים בתחומים הכלכלה ושוק ההון, מעט פחות מקיף מהבחירים ממנו וכמובן חייב בהרשמה חינם.  ציון 9.

מיטב – פורטל עם הרבה נושאים בתחום שוק ההון עם דגש שיווקי למיטב. מבחינת מהירות – מצוין אבל מבחינת תוכן בינוני פלוס למרות שהנתונים לא הכי מעודכנים אתר בהחלט טוב. ציון 8

וואלה עסקים – אחד החלקים של הפורטל וואלה המטפל בעסקים ושוק ההון. האתר מהיר נוח וקריא כאשר יש בו בעיקר חדשות עדכניות ברמת מקצועיות בינונית וציטוטים (וכמובן הפניות לאחרים). אתר טוב אך לא יותר מזה. ציון 8.

 

שונות

בורסה גראף – האתר הישראלי מספר אחד לכל הקשור בניתוח טכני, החל ממושגי יסוד, מאמרים, עדכונים ועוד. מומלץ מאוד. ציון 10.

אוריון השקעות חכמות - אתר המלמד כיצד להשקיע בצורה נכונה, מסתמך על עקרונות ההשקעה של וורן באפט כולל תיק השקעות לדוגמא. אר מומלץ מאוד למי שחושב להשקיע במניות. ציון 10.

אידקס – אתר  ישראלי בנושא אופציות – מושגי יסוד, נתונים עדכניים מחשבונים ועוד, זאת בנוסף לפרסום עבור גוונים פיננסיים. הדבר היחידי החסר באתר הוא מאמרים בנושא מה שגורם להורדת הציון שלו ל-9.5

מאיה - אתר בת של הבורסה הישראלית עם כל הדיווחים ההיסטוריים על כל החברות הנסחרות באחד העם. ציון 9.5.

הכל על פיננסיה התנהגותית - אתר חובה לכל משקיע המסביר התנהגויות מסוימות ןהשפעתם על צורת ההשקעה שלנו. האתר גם מדווח ניתוחים טכניים. ציון 9.5

הבורסה לניירות ערך – אתר טוב מאוד בו ניתן לקבל אינפורמציה רבה על הבורסה, שיטות מסחר, מדדים, נתונים אחרים וכמו כן קבצים להורדה. אתר מושקע וטוב מאוד. ציון 9.

מגנא - אתר בת של הבורסה עם כל הדיווחים מה 48 שעות האחרונות. ציון 9.

מעלות – מעלות היא חברה המדרגת איגרות חוב וחברות על פי סיכוייהם לעמוד בהתחיבותיהם. באתר פירוט מלא על החברה, שיטת הדירוג, משמעותו עדכונים ודירוגים שפורסמו בעבר. אתר חובה לכל המתעניין בשוק איגרות החוב הקונצרני. חסרונו העיקרי הוא, לדעתי, חוסר הידידותיות שלו. בכל מקרה ציון 9.

האתר של דוד בן דוד - אתר של פרופסור באוניברסיטת תל אביב דן בן דוד עם מבחר מאמרים בעברית מצונינים לטעמי על הכלכלה הישראלית. ציון 9.

ctradeil.com - אתר מציון עם פורומים ומאמרים איכותיים ועדכניים. ציון 9.

פורום ניתוח טכני ושוק ההון של תפוז – הפורום העברי הטוב, המקצועי והידידותי ביותר שאני מכיר ברשת. כאן ניתן להחליף דעות בנושאי השקעות לקרוא וללמוד מאנשים בהחלט מהדרג הראשון בתחומם. מומלץ להשכלה לא לקבל החלטות אך ורק על סמך ההמלצות המופיעות שם (או בכל מקום אחר). ציון 8.5.

bursa.org.il - עוד אתר פורומים ברמה מקצועית גבוהה. בהחלט מומלץ. קצת מקצועי יותר מתפוז וקצת הממשק שלו נוח פחות. ציון 8.5 .

מאה.נט – אתר ייחודי בתחומו שמטרתו העיקרית לתווך בין עסקאות מחוץ לבורסה. באתר כל יום ישנם הצעות רבות בנושא. יש מידע על עסקאות קודמות מחוץ לבורסה שבוצעו באמצעות האתר, הנפקות ועוד. בתחומו הוא 10 אך כאתר כלכלי היות ואינו מנסה להתפרש קצת יותר ניתן לו ציון 8.

דיבורסה – אתר  עם מספר פורומים בעברית בהם ניתן להחליף דעות בנושאי שוק ההון, מעוף, סולידי, חו"ל ועוד. כמו כן יש אגף מצוין של סקירות באתר. חסרונו העיקרי הוא הממשק הלא טוב שלו. ציון 7.5.

 

 

עיתונים כלכליים

THE MARKER – יחד עם גלובס העיתון הכלכלי מספר אחד ברשת. כרוך בהרשמת חינם. ציון 10.

גלובס – עיתון העסקים של ישראל – רוב המהדורה המודפסת ויותר מזה נכל כרוך בהרשמה חינם. מומלץ מאוד. ציון 10.

מעריב עסקים – החיסרון העיקרי בו הוא שרוב הכותרות והמאמרים כמו בעיתון הם בעיקר חדשות של אתמול, כלומר רמת עדכניות נמוכה. מבחינת תוכן, לטעמי הוא טוב מאוד. אם אנסה לשקלל הכל לציון אחד אקבל ציון 8.

Ynet כסף – חלק מאתר ynet עם רמת עדכניות והשקעה בינוניים למדי אם כי יש מחשבונים לא רעים, קהילות ומאמרים. ציון כולל 7.5.

הארץ שוק ההון – הכתבות מהיום האחרון של הארץ בשוק ההון. היתרון העיקרי: בד"כ מעניין, חסרונותיו חוסר עדכניות וחומר דל. ציון 7.

 

 

קרנות נאמנות

פסגות – אתר טוב מאוד של פסגות – ניתן למצוא מידע על הקרנות חוג משקיעים, משחק השקעות, חדשות כלכליות ועוד. אתר מצוין. ציון 9.

פקן – אתר נהדר של פקן – פועלים קרנות נאמנות בו ניתן למצוא אינפורמציה רבה על הקרנות של פקן כולל הרכבים תשואות תחזיות, משחק משקיעים ועוד. החומר  בנושאים כלכליים כלליים מוגבל בהיקפו. ציון 8.5.

להק - אתר נהדר של להק בו ניתן למצוא אינפורמציה רבה על הקרנות של להק כולל הרכבים תשואות תחזיות, משחק משקיעים ועוד. החומר  בנושאים כלכליים כלליים מוגבל בהיקפו. ציון 8.5.

אילנות - אתר נהדר של אילנות בו ניתן למצוא אינפורמציה רבה על הקרנות של להק כולל הרכבים תשואות ותחזיות. החומר  בנושאים כלכליים כלליים מוגבל בהיקפו. ציון 8.

 

 

בנקים

בנק ישראל – אחד האתרים המקיפים ביותר מבחינת מידע כלכלי אובייקטיבי על ישראל. אין פה נתונים עדכניים כמעט (פרט למשל במט"ח), אבל יש כאן המון מאמרים של בנק ישראל והמון נתונים אובייקטיביים למי שמחפש. לדעתי, ציון 10.

בנק הפועלים – אתר נהדר גם למי שאין לו חשבון בבנק הפועלים יש בו כיתת לימוד למי שמעוניין ללמוד את שוק ההון, המלצות אנליסטים של בנק הפועלים,מילון מונחים, אפשרות לעצב דף פרטי, מידע על חברות הבורסה ועוד הרבה גם בזכות שיתוף הפעולה שלו עם אנליסט. ללא ספק האתר הטוב ביותר מבין כל הבנקים. הדבר היחידי שקצת חסר בו הוא מידע קונקרטי על ריביות ותנאים בבנק הפועלים. ציון 10.

בנק דיסקונט – אתר על עם הפניות לאתרים רבים. אתר ידידותי מאוד ניתן לעצב דף פרטי בעל מידע רב ועם המלצות קונקרטיות כיצד להשקיע. מומלץ מאוד. ציון 9.5.

בנק לאומי – אתר בעל נתונים רבים מאוד מגוונים מאוד היסטוריים ועדכניים בעיקר בתחום המטח. חסר מידע קונקרטי על ריביות בבנק לאומי. ציון כללי 9.5.

הבנק הבינלאומי הראשון – אתר עם כמות מידע לא רעה בכלל בשוק ההון וההשקעות אם כי התמחותו העיקרית היא בתחום קרנות הנאמנות בו יש מנגנון לחיפוש קרנות (לא רק של הבינלאומי אלא של כולם) מעולה עם נתונים השואתיים בין קרנות למדדים, סקירות מעטות מחשבונים ועוד. ציון 9.3.

בנק איגוד - בנק עם כמות מידע לא רעה בכלל.

 

בנקים למשכנתאות

לאומי משכנתאות – באתר יש מגוון כלים המתאימים ללקוחי משכנתאות ולא רק להם: מחשבונים, מידע על מדדים ומטח עד 12 חודשים אחרה, תחזיות לשוק ההון ואפשרויות לקבל התראות מטבע. ציון 8.5.

בנק טפחות – אתר שגם כן רובו פרסומי ובלי עודף מידע למשקיע אך יש בו מחשבונים הן לחוסכין והן ללוקחים הלוואות, לפעמים מידע קונקרטי והשוואתי על תוכניות חיסכון וזה. לא יותר מ7.

 

ברוקרים פרטיים

אי בי אי – כל מה שניתן לצפות מאתר של ברוקר פרטי – עדכניות, מאמרים, המלצות, עדכניות, נתונים, קישורים, ניתוח טכני ועוד. ציון 9.5.

דוברת שרם – אתר טוב עם עדכניות סבירה כאשר היתרון העיקרי של האתר הוא עבודות המחקר והאתרים המומלצים שלו. ציון 8.5.

נשואה זנקס – אתר באנגלית בלבד כאשר המידע העיקרי למשקיע הוא סביבת האינפלציה של נשואה זנקס ומאמרים שונים אך הכל באנגלית. ציון 7.5.